fot. flickr.com

Prezydencki projekt o Rodzinnym Gospodarstwie Rolnym prawie gotowy

Prezydencki projekt o Rodzinnym Gospodarstwie Rolnym jest już prawie gotowy. Poinformował o tym starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

Podczas spotkania wyborczego w Ciechanowie prezydent RP mówił o sprawach polskiej wsi. W tym kontekście podkreślał bardzo ważną rolę rolnictwa w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego państwa, co – jak wskazał Andrzej Duda – szczególnie uwidocznił kryzys związany z COVID-19.

„To właśnie dzięki polskim gospodarzom nie zabrakło towarów na półkach w sklepach” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dlatego – jak dodałw ramach wsparcia państwa dla tej strategicznej gałęzi gospodarki powstaje oczekiwana ustawa o Rodzinnym Gospodarstwie Rolnym.

– Bezpieczeństwo żywnościowe było cały czas zapewnione dzięki pracy polskich rolników. Dziękuję za to z całego serca. Na kolejne lata chcę prowadzić politykę, która będzie polityką ochrony polskiego rolnictwa w jego konstytucyjnej formule, gdzie rodzinne gospodarstwo rolne będzie miało swoją specjalną, dedykowaną regulację, bo jest wymienione w konstytucji jako podstawa ustroju rolnego. Do tej pory jednak nie miało własnej ustawy regulującej sprawy rodzinnego gospodarstwa rolnego. Będzie taki projekt prezydencki – jest już prawie gotowy – o Rodzinnym Gospodarstwie Rolnym. Chcę, żeby te gwarancje były, tak jak przedstawiłem gwarancje dla rodziny w formie Karty Rodziny – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent poinformował też, że wczoraj ruszyły wypłaty suszowe dla tych rolników, którzy ich jeszcze nie otrzymali. Zaznaczył, że jest to niewielka grupa, około 10 proc. uprawnionych.

Dziś przypada ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na sposoby zapobiegania obu zjawiskom.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl