fot. PAP/Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydencki minister spotkał się z szefem norweskiej dyplomacji

Bezpieczeństwo europejskie, oceny dotyczące polityki amerykańskiej, przyszłość UE – to tematy poruszone podczas piątkowego spotkania w Warszawie prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego z szefem norweskiej dyplomacji Borgem Brendem.

„Podkreśliliśmy, że dziś w Europie potrzeba jest jedności i stabilności w oparciu o współpracę stolic europejskich, a nie dokonywanie dalszych podziałów w ramach Europy i relacjach atlantyckich” – powiedział PAP po spotkaniu Szczerski, który w Kancelarii Prezydenta RP odpowiada za politykę zagraniczną.

Poinformował, że z ministrem spraw zagranicznych Norwegii rozmawiał o polityce w ramach NATO i współpracy Polski z Norwegią w zakresie bezpieczeństwa europejskiego. Dodał, że kolejne tematy spotkania dotyczyły konsekwencji wyborów amerykańskich dla polityki bezpieczeństwa, ocen polityki administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, a także przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie.

Szef norweskiej dyplomacji Borge Brende spotka się dzisiaj w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim.

PAP/RIRM

drukuj