fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezes Orlenu chce się poddać kontroli CBA

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wnioskuje do CBA o kompleksową kontrolę jego majątku, w tym ponowną weryfikację oświadczeń majątkowych. To odpowiedź na zarzuty wysuwane w ostatnim czasie przez niektóre media i polityków opozycji.

Odpowiedni wniosek w imieniu Daniela Obajtka złożył dziś jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski. Na konferencji prasowej podkreślił, że inicjatywa prezesa PKN Orlen w tej sprawie ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości względem jego osoby i majątku.

– Pan Daniel Obajtek nie ma nic do ukrycia, natomiast do sprawdzania kwestii majątkowych i finansowych są przewidziane odpowiednie służby i taką służbą jest m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne. W dniu dzisiejszym taki wniosek zostanie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożony. Oświadczenia pana Daniela Obajtka były wielokrotnie badane przez różne służby, w tym m.in. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz prokuraturę i to za czasów rzadów poprzedniej koalicji. Ta inicjatywa ma tylko i wyłącznie potwierdzić, że pan Daniel Obajtek jest osobą absolutnie czystą – mówił mec. Maciej Zaborowski.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek, uzasadniając swoją decyzję we wpisie na Twitterze napisał, że kontrola jego majątku zostanie przeprowadzona przez właściwe służby. Nikt swoimi absurdalnymi zarzutami nie będzie blokował prowadzonej fuzji z LOTOS-em – podkreślił

W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. należących do niego nieruchomości.

W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK-u i CBA. Daniel Obajtek konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl