fot. pixabay.com

Cykl spotkań online dla młodzieży polonijnej. W sobotę rozpoczyna się druga edycja „Internetowego Forum Polonijnego”

W sobotę 20 marca br. o godzinie 14.00 rusza druga edycja „Internetowego Forum Polonijnego” – cyklu weekendowych spotkań online dla młodzieży polonijnej. Zapisy trwają do 19 marca.

„Internetowe Forum Polonijne” to inicjatywa, która została zapoczątkowana w 2020 roku. Obejmuje ona cykl weekendowych spotkań odbywających się 2 razy w miesiącu. Celem projektu jest zachęcenie Polaków z całego świata do realizacji przedsięwzięć mających na celu ożywienie i rozwój środowisk polonijnych.

Inicjatywa kierowana jest do młodzieży polonijnej. Wziąć w niej udział może każdy Polak z zagranicy, który ukończył 15 rok życia i działa bądź chce aktywnie zaangażować się w działanie w ramach swojej społeczności polonijnej.

W poprzedniej edycji udział wzięli uczestnicy m.in. z Kanady, USA, Meksyku, Wlk. Brytanii, Argentyny, Grecji, Austrii, Belgii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Urugwaju czy Danii. Podczas tegorocznej edycji stanowić będą oni zespół zaawansowany, podczas gdy nowi uczestnicy zostaną przypisani do grupy podstawowej.

Spotkania obejmują wykłady i warsztaty z różnych dziedzin, prowadzone przez grono wybitnych ekspertów, a także przedstawiciele instytucji rządowych.

Zapisy uczestników trwają do 19 marca. Formularz potrzebny do zgłoszenia uczestnictwa znajduje się [tutaj].

Spotkanie inaugurujące tegoroczny cykl odbędzie się 20 marca o godz. 14.00.

Projekt stanowi inicjatywę Stowarzyszenia Dumni z Polski. Jest współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dot. pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Strona internetowa „Internetowego Forum Polonijnego znajduje się [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl