fot. prezydent.pl

Prezes NBP: „Piątka Kaczyńskiego” pozytywnie wpłynie na gospodarkę

Prezes NBP prof. Adam Glapiński podkreślił, że tzw. piątka PiS-u będzie miała pozytywny wpływ na gospodarkę. Działania fiskalne, mieszczące się w granicach zrównoważonego budżetu, będą pozytywnie oddziaływać na gospodarkę – podkreślił prezes banku centralnego.

Ekonomista zwrócił uwagę, że celem tego pakietu fiskalnego rządu nie było pobudzanie gospodarki. Ono się dokonuje niejako – ocenił.

Lekarstwo jest dobre. Jest to lekarstwo w ogóle na aktywizację społeczeństwa, na polepszenie warunków życia polskich rodzin, polepszenie życia mniej zamożnych, nadanie impulsu młodym ludziom w aktywności gospodarczej, w którą wkraczają, autobusy lokalne – to wszystko ożywia tkankę społeczną, gospodarczą i cywilizacyjną, a przy okazji daje to pobudzenie gospodarcze. Trochę podwyższa tempo wzrostu PKB, ale i nieco podnosi ceny – wskazał prof. Glapiński.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział nowe propozycje programowe – tzw. nową piątkę. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie świadczenia 500 plus od pierwszego dziecka czy tzw. trzynasta emerytura. Na tzw. piątkę PiS-u składa się także brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu. Rząd przywróci też zlikwidowane połącznia autobusowe w małych miastach i wsiach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl