Prezes Kolei Śląskich Piotr Bramorski odwołany

W ubiegłym miesiącu dostał podwyżkę, a w tym stracił stanowisko. Chodzi o prezesa Kolei Śląskich. O odwołaniu Piotra Bramorskiego zdecydowała Rada Nadzorcza.

Jako powód wskazano problemy wizerunkowe przewoźnika po negatywnych wynikach kontroli Urzędu Transportu Kolejowego ws. administrowania taborem. Tymczasem, jak informują media, w ubiegłym miesiącu zarząd Województwa Śląskiego, który powołał Koleje Śląskie, dał prezesowi 2 tys. zł podwyżki, wobec czego jego zarobki wzrosły do ponad 20 tys. zł.

Czesław Warsewicz, wydawca portalu NaKolei, mówi, że ta sytuacja wskazuje na brak kontroli właściciela nad spółką.

– Mniej więcej miesiąc temu dano podwyżkę ponad 15 proc., co świadczy o zaufaniu i akceptacji realizowanych strategii i wizji funkcjonowania podmiotu. A tutaj wiemy przecież, że Rada Nadzorcza jest powoływana w całości przez Urząd Marszałkowski. Wszystkie osoby pochodzą tylko i wyłącznie z nominacji marszałka, a po miesiącu dokonuje się odwołania – świadczy to ewidentnie o braku kontroli instytucji kontrolujących ten podmiot przez właściciela – ocenia Czesław Warsewicz.

Piotr Bramorski był prezesem Kolei Śląskich od października 2013 r. Wśród zadań powierzonych mu wówczas w następstwie wygranego konkursu na to stanowisko śląscy samorządowcy wymieniali „realizację programu ratunkowego oraz ustabilizowanie sytuacji spółki na rynku kolejowym”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl