Spadną ceny paliw?

Porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego to dobra wiadomość także dla polskich kierowców. Iran po zniesieniu sankcji jako wielki producent ropy naftowej powróci na światowe rynki, a to oznacza spadek cen paliw.

W zamian za porozumienie z Iranem zniesione mają zostać szkodliwe dla irańskiej gospodarki międzynarodowe sankcje.

– Te sankcje nikomu nie służyły, były bardzo dotkliwe dla Iranu, ale także dla państw zachodnich, europejskich, dla USA. Były także szkodliwe dla wielu państw azjatyckich – zauważył politolog dr Jarosław Jarząbek.

Okazuje się, że porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego może przełożyć się na ceny ropy. Byłby to prawdziwy cios dla Rosji. Już teraz, po zawarciu porozumienia, ceny ropy naftowej gwałtowanie spadają. Ta tendencja utrzyma się wraz ze zwiększeniem eksportu surowca.

– Wielka nadzieja, bo w tym wymiarze gospodarczym bardzo szybko odczujemy też w Polsce pozytywne skutki obniżenia się ceny ropy – podkreśliła politolog Jadwiga Emilewicz.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl