(fot. PAP)

Prezes Amber Gold aresztowany

Na trzy miesiące trafi do aresztu prezes Amber Gold Marcin P. – zdecydował Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Z wnioskiem o aresztowanie biznesmena wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, prowadząca śledztwo ws. działalności spółki.

W areszcie Marcin P. będzie przebywał trzy miesiące, do 29 listopada br. W ocenie sądu część zarzutów, jakie prezes Amber Gold usłyszał w gdańskiej prokuraturze jest prawdopodobna – powiedział wiceprezes sądu Rafał Terlecki. Ponadto dodał, że sąd wziął pod uwagę wysoką karę, czyli 15 lat więzienia, jaka grozi biznesmenowi za zarzut oszustwa znacznej wartości.

W ocenie sądu zachodzi obawa, że pozostając na wolności podejrzany będzie mógł utrudniać śledztwo. Już na tym etapie postępowania jest prawdopodobne, że podejrzany składał w innych postępowaniach sądowych fałszywe dokumenty. Zastosowanie aresztu tymczasowego jest konieczne na tym etapie postępowania”- powiedział Rafał Terlecki.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. W ciągu 7 dni podejrzany może złożyć zażalenie do Sądu Okręgowego. Adwokat Marcina P. zamierza z tego prawa skorzystać. Na rozpatrzenie ewentualnego zażalenia szef Amber Gold poczeka jednak w areszcie.

 

Wypowiedź Rafała Terleckiego

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj