Prawo geologiczne i górnicze

Na obecnym posiedzeniu Sejmu miał się zająć między innymi projektem nowelizacji ustawy – Prawo geologiczne i górnicze. Jednak z uwagi na sprawę Amber Gold – nowela będzie rozpatrywana na następnym posiedzeniu izby.

 

Dokument ten dotyczy między innymi powołania Polskiej Służby Geologicznej, a także przejęcia nadzoru nad prezesem Wyższego Urzędu Górniczego. Odkładanie tej ustawy w czasie naraża państwo polskie na ogromne straty.

 

„Czekałem na to od grudnia. Niestety okazało się że sprawa Amber Gold jest ważniejsza. W takim razie należałoby przedłużyć o jeden dzień posiedzenie Sejmu. Ta ustawa miała odpowiadać za Polskie złoża. Jeżeli  zliczymy wszystkie koncesje na wydobywanie Polskich surowców, to cóż jest wara finansowo afera Amber Gold?”- mówi były główny geolog kraju, profesor i poseł Mariusz Orion Jędrysek.

 

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa dodał, że jeśli rząd Donalda Tuska nie zmieni swojej polityki względem polskiej geologii, a także górnictwa, to największy polski atut stanie się największym problemem.

 

Jak dodaje poseł Jędrysek, afera Amber Gold jest po prostu przykrywką dla znacznie grubszych spraw.

 

Wypowiedź prof. Mariusza Oriona Jędryska:


Pobierz Pobierz

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl