Premier złożył życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego

Pierwszy dzwonek już zabrzmiał; życzę Wam, by nauka była przyjemna i pożyteczna, wszystkiego dobrego i samych sukcesów – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego złożyła również szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Dla 4,5 mln uczniów z niemal 24 tys. szkół i placówek oświatowych rozpoczyna się dziś rok szkolny 2018/2019 r. [czytaj więcej]

„Drodzy uczniowie! Coś się kończy, coś zaczyna… Za Wami wakacje, przed Wami szkoła. Pierwszy dzwonek już zabrzmiał. Życzę Wam, by nauka była przyjemna i pożyteczna. Wszystkiego dobrego i samych sukcesów! Samych piątek!” – napisał z tej okazji na Twitterze szef rządu Mateusz Morawiecki.

Życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom złożyła również szefowa MEN Anna Zalewska.

„Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były źródłem satysfakcji i motywowały do dalszych działań. Nauczycielom oraz uczniom składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń” – czytamy.

„Rodzicom z kolei dobrej, owocnej współpracy ze szkołą oraz wielu sukcesów edukacyjnych ich dzieci. Wierzę, że czas spędzony w szkole będzie dla nich pełen pozytywnych doświadczeń, związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i poznawaniem świata” – dodała Anna Zalewska.

Minister zwróciła się również do przedszkolaków, życząc im, by nowy rok szkolny był „okazją do odkrywania świata oraz radosnych zabaw w gronie rówieśników”. Szczególne życzenia minister zaadresowała do „całej społeczności oświaty polonijnej na całym świecie”.

„Niech nowy rok szkolny będzie czasem wielu sukcesów edukacyjnych, wzmacniania więzi z Polską, ojczystym językiem oraz naszą tradycją i kulturą” – napisała.

„Życzę wspaniałego roku szkolnego 2018/2019 w wyjątkowym czasie obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości” – podkreśliła minister.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzenia złożył również wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

„W rozpoczynającym się roku szkolnym 2018/2019 – >>Roku dla Niepodległej<< nauczycielom życzę, by Ich misja edukacyjno-wychowawcza przynosiła obfite i dobre owoce; rodzicom, by byli dumni z osiągnięć swoich dzieci, a uczniom niegasnącego zapału w odkrywaniu świata” – czytamy we wpisie wiceministra.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl