Fot. W. Kompała / KPRM

Premier zaprasza do świętowania Dnia Dziecka w ogrodach KPRM, Łazienkach Królewskich i parku Agrykola

Premier Mateusz Morawiecki w filmiku zamieszczonym na Twitterze zaprosił dzieci i ich opiekunów do wspólnego świętowania w sobotę Dnia Dziecka – w ogrodach KPRM, Łazienkach Królewskich i parku Agrykola. Jak zapowiedział, „będą zagadki, fantastyczne zabawy i konkursy z nagrodami”.

„Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. W tym wyjątkowo radosnym dniu podziękujmy swoim pociechom za ich obecność w naszym życiu. Szczęśliwe dzieciństwo to dużo uśmiechu, miłości, spełniania marzeń. Nie ma nic ważniejszego niż opieka rodzicielska dająca najlepszy start naszym milusińskim w ich przyszłość” – powiedział premier w filmiku zamieszczonym w piątek na Twitterze KPRM.

https://twitter.com/PremierRP/status/1134458612921831424

Poinformował, że w najbliższą sobotę, tak jak 1 czerwca w ubiegłych latach, atrakcje dla rodziców, opiekunów i dzieci, będą czekały w ogrodach KPRM przy Alejach Ujazdowskich, ale także w Łazienkach Królewskich i w Parku Agrykola.

„To będzie dzień, w którym będziecie mogli poznać np. tajemnice pracy strażaka, policjanta czy żołnierza. Będziecie mogli wsiąść do ich pojazdów i pełnić prawdziwą służbę w mundurze choć przez chwilę” – powiedział premier, zwracając się do dzieci.

Jak zapowiedział, „będą też zagadki, fantastyczne zabawy i konkursy z nagrodami”.

„Każdy znajdzie coś dla sobie; tego dnia liczy się tylko uśmiech i dobra zabawa. Czekamy na was 1 czerwca” – zachęcał premier dzieci do udziału w zabawach.

Jak podaje na swojej stronie internetowej KPRM, 1 czerwca będzie można m.in. obejrzeć pokazy wojskowego sprzętu, samochody i roboty do zadań specjalnych.

„Odkryjecie tajniki kryminalistyki. Sprawdzicie na własnej skórze jak bada się odciski palców i zeskanujecie twarz w programie 3D. W Laboratorium Ignacego Łukasiewicza pokażemy Wam ponad 100-letni sprzęt i odczynniki chemiczne, a w Mobilnym Centrum Edukacji dzięki okularom VR staniecie w samym środku wirtualnego świata gier” – zachęca Kancelaria Premiera.

Na aktywnych z kolei czekają piłkarzyki, unihokej oraz zajęcia z podstaw szermierki i żeglarstwa; będzie też można zobaczyć wnętrza KPRM, m.in. salę posiedzeń Rady Ministrów oraz gabinet premiera.

„Dla łasuchów przygotowaliśmy degustację smaków lasu oraz warsztaty o miodzie z udziałem bartnika i pszczół” – podaje KPRM.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl