fot. PAP/EPA

Premier Węgier: Odzyskanie przez Polskę niepodległości to przejaw sprawiedliwości dziejowej

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było przejawem sprawiedliwości dziejowej – napisał w liście do premiera Mateusza Morawieckiego i Polaków premier Węgier, Viktor Orban, z okazji Święta Niepodległości.

„11 listopada to dzień szczególny, bo oznacza realizację marzeń o wolnym i suwerennym państwie. W tym dniu my, Węgrzy, oddajemy hołd ofiarnej walce polskich patriotów, którzy walczyli o niepodległość” – podkreślił Viktor Orban.

Szef węgierskiego rządu zaznaczył jednocześnie, że braterstwo pomiędzy narodami polskim i węgierskim jest wyjątkowe.

„Więzi, które nas łączą są znacznie silniejsze niż dążenia, które starają się nas podzielić” – napisał w liście węgierski szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl