Premier Tusk zaprasza prezesa PiS do debaty

Premier Donald Tusk zaprasza prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do publicznej debaty. Propozycja ta padła jednak dopiero po przedstawieniu przez polityków największej partii opozycyjnej nowego programu.

Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS-u stwierdziła, że Donald Tusk wystraszył się przedstawionych na konwencji PiS nowych propozycji. Po sześciu latach premier zorientował się, że trzeba porozmawiać o propozycjach dla Polaków. Warunkiem jest jednak merytoryczna debata, a nie – jak mówi poseł – gra na zagrywki PR-owskie.

Jeżeli będzie to propozycja merytoryczna, jeżeli Donald Tusk nie tylko będzie miał PR-owskie zagrywki w kieszeni, ale będzie miał konkretne propozycje, to rzeczywiście debatę można rozważać. Moim zdaniem, Tusk nie chce rozmawiać o tych kwestiach, on po prostu w tej chwili próbuje uciec od tej sytuacji, od tego, że Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza już PO i pokazuje nie tylko dobre propozycje, ale również pokazuje jak to zrobić – zaznacza poseł Beata Szydło.

Program PiS zakłada m.in., wydatki na politykę prorodzinną w wysokości ok. 4 proc. PKB., wprowadzenie miesięcznego dodatku rodzinnego w kwocie 500 zł na drugie i na kolejne dzieci do 18. roku życia. Poza tym proponuje przyjęcie „paktu dla wzrostu wynagrodzeń”. Płaca minimalna nie mogłaby być mniejsza niż 50 proc. średniej płacy w gospodarce narodowej. PiS chce także stworzyć ponad 1,2 mln nowych miejsc pracy dla młodych, co ma umożliwić Narodowy Program Zatrudnienia.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi, że jest to propozycja wyjścia z sytuacji, którą stworzył rząd Donalda Tuska.

Wpadliśmy w takie dwa wielkie niebezpieczeństwa: katastrofa demograficzna i tzw. pułapka średniego rozwoju, czyli niebezpieczeństwo długoletniej stagnacji w ramach której nie będziemy mogli rozwiązywać żadnych problemów społecznych, ani też żadnych problemów narodowych.  Propozycja wielkiego programu gospodarczego, gdzie jest wbrew różnego rodzaju kpiną te przeszło bilion złotych na inwestycje, i propozycja podjęcia prawdziwej polityki prospołecznej, takiej, która będzie umożliwiała rodzinom posiadanie dzieci, zakładanie rodzin wielodzietnych – powiedział poseł Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa PiS-u na której politycy tej partii odniosą się do propozycji debaty pomiędzy liderami dwóch największych partii w Sejmie.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl