Premier Szydło w piątek weźmie udział w szczycie społecznym UE w Goeteborgu

Kwestie polityki społecznej, zatrudnienia oraz dostępu do rynku pracy będą głównymi tematami piątkowego unijnego szczytu społecznego w Goeteborgu, w Szwecji, w którym udział weźmie premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu udaje się do Goeteborga dziś późnym popołudniem.

„Szczyt, w którym wezmą udział unijni przywódcy będzie okazją do pochylenia się nad sprawami dotyczącymi polityki społecznej, zatrudnienia, czy dostępu do rynku pracy” – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„Odpowiedzialność za realizację polityki w tych obszarach ponoszą państwa członkowskie, ale warto wspólnie, poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy wypracowywać skuteczniejsze instrumenty walki z bezrobociem, czy ubóstwem” – dodał.

Beata Szydło zapowiedziała w środę, że podczas szczytu w Goteborgu poruszy temat „skandalicznych” wydarzeń w Parlamencie Europejskim, kiedy podczas debaty eurodeputowani reprezentujący większość frakcji, wzywali polskie władze do respektowania wartości UE. [czytaj więcej] 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl