PAP/Waldemar Deska

Premier: Program budowy i modernizacji linii wodociągowych oraz kanalizacyjnych jedną z części Polskiego Ładu

Premier Mateusz Morawiecki powiedział dziś, że jedną z części Polskiego Ładu jest wielki program budowy i modernizacji linii wodociągowych oraz kanalizacyjnych.

PiS – jak mówił – proponuje rozwój takich inwestycji w wielu miejscach Polski z rządowego programu inwestycji lokalnych i z programu Polski Ład.

Premier mówił o tym w Miedzianej Górze w woj. świętokrzyskim. Inwestycje wodno-kanalizacyjne to rozwiązania, na które kładziemy ogromny nacisk – zaznaczył szef rządu.

– Bardzo zależy nam, żeby Polacy wracali do różnych gmin z zagranicy, żeby nie chcieli wyjeżdżać z mniejszych gmin, z mniejszych powiatów, a do tego potrzebny jest pewien podstawowy standard życia. O ile jeszcze kilka lat temu 90 proc. mieszkańców miast miało dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej, o tyle w przypadku mieszkańców wsi to ok. 40 proc. Dziś, po kilku latach, to się poprawiło, ale przed nami nadal bardzo daleka droga. Dlatego razem z parlamentarzystami PiS z województwa świętokrzyskiego opracowaliśmy plan kanalizacji, wodno-kanalizacyjny, inwestycji tego typu w ramach regionu – akcentował Mateusz Morawiecki.    

Po spotkaniu w Miedzianej Górze premier udał się do Końskiego na rozmowy z samorządowcami o szczegółowych założeniach programu Polski Ład.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl