PAP/Lech Muszyński

Premier: Pracujemy na najwyższych obrotach

Pracujemy na najwyższych obrotach, tak jak żużlowcy; chcemy, by Polska była mistrzem świata, tak jak w żużlu – mówił premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze.

Szef rządu nawiązał w swym wystąpieniu do popularnego w województwie lubuskim żużla – istnieją tu bowiem dwa czołowe kluby żużlowe Falubaz Zielona Góra i Stal Gorzów.

Przypomniał, że w żużlu Polska jest drużynowym mistrzem świata i obroniła ten tytuł po raz trzynasty.

„Nie znam żadnej innej dyscypliny sportowej, gdzie byśmy byli 13-krotnym mistrzem świata, a ja chcę, żeby Polska była mistrzem świata” – podkreślał.

„Żużlowcy od samego startu muszą być na najwyższych obrotach, a my pracujemy na najwyższych obrotach i będziemy pracować do końca tej kadencji” – zapowiedział.

„A jak nam wyborcy zaufają, również w kolejnych kadencjach, żeby naprawiać Polskę, i również w kadencjach samorządowych, również nasz kandydat pan Piotr Barczak będzie pracował na najwyższych obrotach” – dodał Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział też, że w województwie gorzowskim zostaną stworzone „otwarte strefy aktywności ruchowej”.

„Dla zdrowia to jest bardzo ważne, dlatego wybudujemy 200 takich punktów, w całym województwie lubuskim” – powiedział.

„Dotrzymamy słowa, tym łatwiej będziemy mogli dotrzymać tego słowa, im lepiej będziemy współpracować z nowymi gospodarzami, prezydentami, wójtami, burmistrzami i zwłaszcza w sejmiku wojewódzkim” – przekonywał.

Sejmiki są szczególnie ważne, dodał, bo zarządzają np. pociągami, a obecnie w województwie lubuskim wiele składów pociągów „jest unieruchomionych”.

„Czy ktoś może sobie wyobrazić gorszego gospodarza, mając 19 składów, 11 jest wyłączonych. Potrzebujemy w województwie lubuskim dobrego gospodarza” – mówił premier Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj