fot. PAP/Leszek Szymański

Premier i politycy PiS złożyli kwiaty w Świątyni Opatrzności Bożej

Premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złożyli dziś – w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej – wieńce i zapalili znicze na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, a także na grobach trzech duchownych, którzy zginęli pod Smoleńskiem: kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. Zdzisława Króla, kapelana Federacji Rodzin Katyńskich ks. Andrzeja Kwaśnika oraz prezesa Stowarzyszenia Parafiada o. Józefa Jońca.

W uroczystości uczestniczyli także politycy PiS, w tym ministrowie, m.in. szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz oraz minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu złożyli również kwiaty przy grobie zmarłego 8 lutego 2010 r. prof. Krzysztofa Skubiszewskiego, ministra spraw zagranicznych w latach 1989-93 – poinformowano na Twitterze PiS.

Wcześniej Beata Szydło, prezes PiS, ministrowie oraz marszałek Senatu uhonorowali na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie zmarłych w katastrofie smoleńskiej prezydenckiego ministra Pawła Wypycha i Katarzynę Doraczyńską z Kancelarii Prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

PAP/RIRM

drukuj