fot. PAP

Premier poinformuje o zmianach w rządzie

Premier Donald Tusk poinformuje dziś o zmianach w składzie rządu; zmiany mają mieć również charakter strukturalny. Premier może wymienić nawet 7 ministrów i połączyć kilka ważnych resortów.

„Wbrew pesymistom, będzie lepiej” – zapewniał wczoraj premier Donald Tusk. Dodał, że zmiany mają służyć mądremu zagospodarowaniu środków UE na lata 2014-20.

Niewykluczone, że dojdzie do połączenia ministerstwa sportu z resortem edukacji. Natomiast ministerstwo administracji może zostać połączone z MSW.

To będzie gra pozorów, część zdymisjonowanych ministrów wyjedzie do Brukseli – powiedział w programie PPW przewodniczący KP PiS, poseł Mariusz Błaszczak.

– Donald Tusk poprzesuwa swoich ministrów. Część już przygotowuje się do wyjazdu do Brukseli, bo zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Będą więc uciekać. Być może to jest dobre rozwiązanie dla Donalda Tuska, bo może gdyby zostali, to zaczęliby mówić o tym, jak funkcjonuje ten rząd albo jak nie funkcjonuje, jak przyzwala na patologie. Być może Donald Tusk w ten sposób kupuje sobie czas i spokój – akcentował przewodniczący PiS.

Wiceprezes SP, poseł Beata Kempa mówi, że nowe osoby w rządzie wejdą w buty budżetu, który jest niestabilny; nie będą mogły realizować żadnych swoich pomysłów, dlatego najlepsze w tej sytuacji jest rozwiązanie Sejmu i rozpisanie nowych wyborów.

– Uważamy, że konieczne jest przerwanie tej degrengolady, że szkoda tych dwóch lat dla Polski, że warto byłoby rozpisać wybory; że być może, gdyby prawica mocno się spięła, moglibyśmy te dwa lata zyskać dla rozwoju Polski. Szczególnie, kiedy sytuacja jest bardzo ciężka. Dzisiaj, chociażby w Toruniu, kurczy się strefa ekonomiczna. Inwestorzy odpływają z Polski. Kurczą się miejsca pracy, ludzie tracą pracę. To jest największy dramat. Naprawdę dzisiaj Polaków nie interesuje, czy pani X-sińska będzie na miejscu innej pani X-sińskiej, czy pan Y-kowski na miejscu innego pana Y-kowskiego. Oni tracą pracę, oni mają serdecznie tego dosyć. Może warto im zaproponować kartkę wyborczą, warto im dzisiaj zaproponować to, aby rozliczyli rządy Donalda Tuska i postawili na ekipę, która będzie umiała poprowadzić kraj w dobrym kierunku, przede wszystkim wsłuchując się w głos Polaków – zaznaczyła pos. Beata Kempa.

RIRM

drukuj