fot. flickr.com

EpiskopatNews – śledź wydarzenia z życia Kościoła w Polsce

Dokładnie w dniu 1050. rocznicy Chrztu Polski ruszył kanał EpiskopatNews. Znajdą się na nim zdjęcia z najważniejszych wydarzeń z życia Kościoła w Polsce. Fotografie będą dostępne w serwisie flickr.com.

Jedne z pierwszych fotorelacji będą te z uroczystości rocznicy Chrztu Polski z Gniezna, a także z Poznania. Dziś w południe zbierze się tam historyczne Zgromadzenie Narodowe, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premier, marszałków Sejmu i Senatu oraz Rady Ministrów.

Ks. prof. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, podkreśla, że jedno zdjęcie często potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów.

Zdjęcia też służą do przekazania treści, których czasami słowa nie potrafią wyrazić. Ojciec Święty Franciszek uczy nas, żeby być w mediach społecznościowych, dlatego został otwarty nowy profil, na którym będą aktualne zdjęcia z życia Kościoła. Na tym profilu będą zdjęcia do wykorzystania, tak jak w publicznej domenie. Wystarczy tylko podpisać – episkopat.pl. Zdjęcia tam będą systematycznie umieszczane. Pierwsze wydarzenie tam przedstawione to 1050-lecie Chrztu Polski. Bardzo serdecznie zapraszam do serwisu flickr.com na profil EpiskopatNews, gdzie znajdziemy bardzo interesujące i najnowsze zdjęcia – mówi ks. prof. Paweł Rytel Andrianik.

Kanał EpiskopatNews to kolejna już internetowa inicjatywa Episkopatu Polski.

Obecnie wielu biskupów i księży prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, a także blogi i videoblogi.

RIRM

drukuj