PAP/EPA

Premier May: Potrzebujemy dodatkowego czasu, by wyjść, gdy ratyfikujemy umowę

Wielka Brytania potrzebuje dodatkowego czasu, by wyjść z UE, gdy tylko parlament wyrazi zgodę na umowę z UE – oświadczyła w Brukseli premier tego kraju Theresa May. Z jej wypowiedzi wynika, że zgodzi się ona na dłuższe niż wnioskowała przedłużenie brexitu.

May napisała w zeszłym tygodniu do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, że chciałaby przedłużenia procesu wyjścia jej kraju z UE do końca czerwca.

„Pracuje, by zapewnić, że będziemy mogli opuścić UE. Mogliśmy to zrobić do teraz, ale parlament nie przegłosował umowy o wyjściu. Potrzebujemy więc dodatkowego czasu, żeby mieć pewność, że możemy przeprowadzić porozumienie przez parlament” – powiedziała dziennikarzom przed rozpoczęciem szczytu May.

Jak zaznaczyła w tej chwili znaczenie ma to, że Zjednoczone Królestwo będzie mogło opuścić UE w momencie, w którym ratyfikowana zostanie umowa z UE. Taką opcję przewiduje dłuższe, elastyczne przedłużenie, nad którym będą pracować na szczycie szefowie państw i rządów krajów członkowskich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl