fot. Adam Guz/KPRM

Premier M. Morawiecki wziął udział w inauguracji nowego roku szkolnego w SP w Dalikowie

Premier wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej Dalikowie w województwie łódzkim. Szef polskiego rządu zwrócił uwagę, że ze względu na pandemię ostatnie miesiące były dla wszystkich wyjątkowo trudne. Nauka odbywała się zdalnie.

Uczniowie wracają już do szkolnych ławek. Nauczanie w szkołach, przedszkolach będzie przebiegało w ściśle określonym reżimie sanitarnym.  Premier Mateusz Morawiecki apelował o stosowanie się do zaleceń.

– Ten rok, który jest przed nami, przynajmniej zaczyna się, dopóki nie będzie szczepionki lub innego skutecznego lekarstwa na tę nieszczęsną chorobę, zaczyna się znowu w sposób nietypowy. W związku z tym bardzo mocno proszę o przestrzeganie tych obostrzeń, które są w danym powiecie zaordynowane. Jesteśmy w powiecie zaznaczonym na zielono, nie ma dużego zagrożenia, ale żeby tak zostało, to dystans, dezynfekcja, determinacja w utrzymaniu tych wszystkich zaleceń i oczywiście maseczki, które nosimy, powstrzymują na pewno transmisję choroby – tłumaczył premier.

Tam, gdzie będzie zwiększone zagrożenie epidemiczne, możliwe będzie przejście na kształcenie na odległość bądź na system mieszany.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski wziął udział w inauguracji roku szkolnego 2020/21 w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach [więcej]

W całej Polsce naukę rozpoczęło dziś 4,5 mln uczniów.

RIRM

drukuj