fot. PAP/Artur Reszko

Minister edukacji uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Łapach w woj. podlaskim

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski wziął udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach w województwie podlaskim.   

Uczniowie i nauczyciele wracają dziś do szkół po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej tzw. pandemią. Nauka będzie odbywać się w reżimie sanitarnym.

Szef MEN podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Łapach mówił, że pandemia wiele zmieniła, ale teraz jest czas, by wrócić do normalnego życia.

Dariusz Piontkowski podkreślał, że szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale też miejsce wychowania na dobrych ludzi, obywateli i patriotów.

– Przychodząc do szkoły, przychodzicie nie tylko i wyłącznie po to, aby zdobywać nową wiedzę. To oczywiście tak, to jest bardzo ważne i łatwo wymierne, bo da się to ocenić w stopniach. Jednak przychodzicie do szkoły również po to, aby wasi wychowawcy i nauczyciele razem z rodzicami wychowywali was na dobrych i przyzwoitych ludzi, którzy stosują zasady moralne, które obowiązują w całym społeczeństwie. Pamiętajcie, że to wychowanie na dobrego człowieka jest bardzo istotnym elementem. Tego nie da się często zmierzyć oceną, ale wy musicie poznać, czym jest dobro, a czym zło. Potrafić to odróżniać i starać się być dobrym człowiekiem  – powiedział szef MEN.

W inauguracjach nowego roku szkolnego uczestniczyli dziś także m.in. premier i Marszałek Sejmu. Mateusz Morawiecki udał się do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, a Elżbieta Witek do Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl