fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki przedstawił szczegóły dotyczące szczepień przeciw COVID-19  

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły dotyczące szczepień przeciw COVID-19. Szef polskiego rządu wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim odwiedził dziś jedną z hurtowni farmaceutycznych w Łodzi.

Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska złożyła zamówienie na 45 mln dawek szczepionki. Preparat będzie wyprodukowany przez kilka koncernów.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że szczepionki będą dobrowolne, darmowe, a większość z nich będzie dwudawkowa. Szef rządu mówił też o procesie szczepienia.

– Jak będzie wyglądał proces szczepień? Będzie on zorganizowany w prosty sposób. Punkt pierwszy to rejestracja online dla tych, którzy będą sobie tego życzyli, a dla tych, którzy nie chcą się taką metodą posłużyć, będzie możliwość zgłoszenia się metodami tradycyjnymi. Następnie punkt drugi to zgłoszenie do punktu szczepień. Punkt trzeci to moment pierwszego zaszczepienia. Punkt czwarty nastąpi po 21 dniach, czyli powtórzenie szczepienia. Logistyka szczepień jest procesem skomplikowanym, dlatego zajmujemy się nią od końca października. Budujemy odpowiednie modele operacyjne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy ochrony zdrowia, mieszkańcy domów opieki, służby mundurowe oraz osoby starsze.

https://twitter.com/PremierRP/status/1334117798478491648

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że poprzez szczepienie możemy przerwać łańcuch zakażeń i ochronić swoich bliskich. Dodał, że na szczepienia powinniśmy patrzeć jako na mechanizm ochrony miejsc pracy. Chodzi o otwarcie restauracji, hoteli i całej turystyki.

Do końca tego tygodnia ma być opracowana strategia szczepień, która będzie konsultowana z ekspertami. W grudniu ma ruszyć akcja informacyjna.

RIRM/TV Trwam News

drukuj