fot. https://twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki odwiedził Podlasie. Szef rządu zwracał uwagę na potrzebę harmonii pomiędzy naturą a kulturą

Przed południem premier spotkał się z mieszkańcami Grajewa nieopodal Ełku. W trakcie wspólnej konferencji z posłem Adamem Andruszkiewiczem, który pochodzi z Grajewa, szef rządu zwracał uwagę na potrzebę harmonii pomiędzy naturą a kulturą.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał na inwestycje prowadzone w mieście.

–  Bardzo się cieszę, że w miastach, tak pięknie rozwijających się, jak Grajewo, mamy coraz więcej wspaniałych miejsc. Miejsc, w których mieszkańcy mogą spotkać się, porozmawiać i odpocząć. Takim miejscem jest Park „Solidarności”, w którym niedawno byłem z panem burmistrzem i panem posłem. Takim miejscem będzie także Plac Niepodległości i cała okolica, w której się znajdujemy – bijące serce Grajewa. Dla mnie niezwykle ważne jest, aby tworzyć w naszym przepięknych miastach miejsca spokoju, gdzie natura i kultura będą ze sobą współgrały – powiedział premier.      

Kancelaria premiera podała, że z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inwestycję przebudowy reprezentacyjnej części rynku w Grajewie przeznaczono 4 mln złotych.

Premier odwiedził jeszcze dziś gospodarstwo ogrodnicze w Białousach. W planie jest też jego wizyta w miejscowościach Czarna Białostocka i Białystok.

RIRM

drukuj