fot. twitter.com/MorawieckiM

Premier M. Morawiecki odwiedzi Śląsk i Małopolskę

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Śląsk i Małopolskę. Ma m.in. wziąć udział w podpisaniu umowy o utworzeniu Panteonu Górnośląskiego.

Podczas wizyty na południu kraju premier Mateusz Morawiecki odwiedzi m.in. Gliwice, Katowice, a także Wolę Filipowską w gminie Krzeszowice. W Gliwicach szefa rządu przyjmie firma motoryzacyjna Marco, która w 2019 roku została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Z kolei w Katowicach w obecności premiera zostanie podpisana umowa na budowę Panteonu Górnośląskiego. Nowa instytucja kultury ma powstać do 2020 roku w podziemiach katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Panteon upamiętni osoby ważne dla regionu. Nie będzie to jednak klasyczne muzeum – zapowiada proboszcz katedry ks. Łukasz Gaweł. Nie będzie tam eksponatów, a informacje będą przekazywane za pomocą multimedialnej ścieżki edukacyjnej.

Cała wystawa podzielona będzie na 4 bloki tematyczne. Obejmą one kulturę i naukę, historię, społeczeństwo oraz Kościół. Umowę podpiszą metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc, wiceminister kultury Jarosław Sellin, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

Wizytę na południu zakończy udział premiera w uroczystości inauguracji rozbudowanej części Zespołu Placówek Oświatowych w gminie Krzeszowice, w województwie małopolskim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl