fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki odpowiadał na pytania internautów dot. pandemii

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał w środę na pytania internautów dotyczące obostrzeń związanych z rozwojem epidemii.

Polacy pytali m.in., czy w tym roku zabrane zostaną Święta Bożego Narodzenia. W odpowiedzi premier wskazał, że jest to ostatnia rzecz, jaką rząd chciałby robić. Prezes Rady Ministrów zaapelował również o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w dobie koronawirusa.

– COVID-19 zabiera życie ludziom, głównie starszym – naszym rodzicom, dziadkom, więc trzeba o nich zadbać. Musimy zachowywać dystans, ograniczyć spotkania z innymi, by nie roznosić wirusa. Musimy też nosić maseczki i stosować dezynfekcje. Ten czas wymaga wielkiej solidarności narodowej – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki apelował również, by nie uczestniczyć w targach bożonarodzeniowych organizowanych w grudniu. Zapowiadał też, że w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego „sylwestra” z wieloma znajomymi i przyjaciółmi.

Szef rządu był także pytany o ewentualne zalecenia ws. zapowiadanego na najbliższą środę Marszu Niepodległości w Warszawie. W odpowiedzi Mateusz Morawiecki powiedział, że przepisy obowiązują wszystkich i dlatego zaapelował o powstrzymanie się od organizacji marszu 11 listopada. Zapewnił, że chętnie sam weźmie w nim udział w przyszłym roku, gdy – jak ma nadzieję premier – nie będzie już koronawirusa.

Wcześniej na konferencji prasowej szef rządu przedstawił nowe restrykcje i ostrzegł, że jeśli nie przyniosą one oczekiwanego skutku, grozi nam narodowa kwarantanna.

 

RIRM

drukuj