PAP/Darek Delmanowicz

Premier M. Morawiecki na odprawie Straży Granicznej: Dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie

Premier i szef MSWiA wzięli udział w odprawie z dowództwem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Huwnikach na Podkarpaciu. Następnie Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński spotkali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

To dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie, przyczyniacie się do tego, że granice są odpowiednio chronione – mówił zwracając się do strażników premier Mateusz Morawiecki.

– Chcę bardzo podziękować wszystkim funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wykonują znakomitą robotę. Wiem, że razem z Krajową Administracją Skarbową potrafiliście powstrzymać bardzo dużo towarów – ostatnio 600 kg bursztynu – ale również inne towary, w szczególności towary akcyzowe. Dzięki temu budżet państwa jest w lepszym stanie, dzięki temu wszystkiemu wy również przyczyniacie się w bardzo istotny sposób (do tego, że) gospodarka jest w lepszym kształcie i nasze granice są odpowiednio chronione – podkreślał premier RP.

Praca i służba funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej jest wysoko oceniana przez Unię Europejską – podkreślał z kolei minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

W tym tygodniu – jak wskazał – na spotkaniu unijnych ministrów w Bukareszcie, dyrektor Frontexu po raz kolejny sformułował najwyższą ocenę pracy polskich funkcjonariuszy.

– Kiedy kierowane są słowa podziękowania za waszą służbę, solidarną służbę w ramach naszej solidarnej obecności w Unii Europejskiej, kiedy dzielicie się ze swoimi partnerami w Macedonii, Grecji, Bułgarii, Rumunii we Włoszech waszym doświadczeniem, waszym zaangażowaniem, to rzeczywiście serce rośnie. Co niezwykle istotne i warte podkreślenia, to to, że wasza praca, wasza służba tutaj na tej wschodniej granicy Rzeczypospolitej jest również służbą i pracą na wschodniej granicy całej Unii Europejskiej. Zabezpieczacie bezpieczeństwo obywateli nie tylko Polski, ale wszystkich obywateli Unii Europejskiej – akcentował Joachim Brudziński.

Minister podkreślił, że sukcesy Straży Granicznej to również zasługa tego, że formacja ta „staje się jedną z najnowocześniejszych w Europie”. Przypomniał, że w 2018 r. Straż Graniczna otrzymała ponad 200 mln zł. Zakupiono ponad 300 nowoczesnych samochodów, sprzęt do lokalizacji obiektów latających i przeprowadzono modernizację przejść granicznych.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl