fot. twitter.com/PiS_Podkarpacie

Premier M. Morawiecki: Jesteśmy coraz bliżej powrotu do gospodarczej normalności

Polska jest coraz bliżej powrotu do gospodarczej normalności, bo naszą gospodarkę udało się „przechować” przez trudne miesiące pandemii – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w spółce Polcar w podwarszawskim powiecie piaseczyńskim.

Szef rządu dodał, że tylko w powiecie piaseczyńskim z Tarczy Finansowej skorzystały setki firm, a wysokość pomocy sięgnęła 0,5 mld zł, co pozwoliło uratować 20 tys. miejsc pracy.

„Naszą gospodarkę udało się przechować przez te trudne miesiące pandemii i teraz z nadzieją wypatrujemy powrotu do normalności. Sądzę, że jesteśmy bliżej, niż myśleliśmy wcześniej, powrotu do gospodarczej normalności” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier odwiedził w piątek firmę Polcar, której siedziba znajduje się w Wólce Kosowskiej, w gminie Lesznowola w powiecie piaseczyńskim. Spółka zajmuje się dystrybucją części samochodowych, które wysyła praktycznie do każdego z europejskich państw, Stanów Zjednoczonych i Afryki.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że firmie Polcar udało się przetrwać trudny czas pandemii bez pomocy państwa, ale dodał, że „jeżeli pomoc będzie potrzebna to jej udzielimy”, ponieważ rząd dba o firmy z polskim kapitałem.

Właściciel firmy Polcar Andrzej Senkowski, powiedział, że spółka, która została założona w 1986 roku i zaczynała od jednego pracownika, zatrudnia obecnie ponad 650 osób, a wszystkie wypracowane środki są ponownie inwestowane w rozwój.

„Skutecznie inicjujemy produkcję polskich małych i średnich firm, a około 25 proc. naszego eksportu to części wyprodukowane w Polsce” – powiedział szef Polcaru.

Dodał, że w czasie pandemii spółka nie zwolniła ani jednego pracownika, chociaż w kwietniu sytuacja była bardzo trudna. Zaznaczył, że obecnie sytuacja poprawiła się, bo w maju i czerwcu spółka zanotowała już znaczne wzrosty.

Polcar opiera swoją sprzedaż na współpracy z niezależnymi firmami posiadającymi doświadczenie i znajomość lokalnego rynku. Autoryzowana sieć handlowa Polcar skupia w Polsce kilkunastu przedstawicieli handlowych i zaopatruje w części samochodowe kilka tysięcy hurtowni, sklepów i warsztatów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl