fot. PAP/Tomasz Gzell

Premier M. Morawiecki do PO: Zamiast drwin i kpin z celów społecznych, może pomyślicie nad propozycjami programowymi

Zamiast drwin i kpin z celów społecznych, które przebudowały Polskę, może pomyślicie nad jakimiś propozycjami programowymi – zwrócił się w środę do PO premier Mateusz Morawiecki. Odpowiedzcie, czy popieracie czy nie „500 plus”, wyprawkę szkolną, czy przywrócicie poprzedni wiek emerytalny – apelował.

W Sejmie odbywa się debata nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło. Potem Sejm rozpatrzy także wniosek wobec minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. Oba związane są z protestem niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

„Zamiast tych drwin i kpin z celów społecznych, które przebudowały Polskę – gdzie żyje się dzisiaj zupełnie inaczej, w szczególności też ludziom na wsi, w mniejszych miasteczkach, w całej Polsce – może wy pomyślicie nad jakimiś propozycjami programowymi” – zwrócił się premier do Platformy.

„Może pomyślcie nad odpowiedziami na kilka pytań – ja wam to ułatwię, zadam kilka pytań. Czy popieracie naszą politykę społeczną? Czy popieracie 500 plus? Nie popieracie 500 plus? Czy 300 plus, naszą wyprawkę? Też nie popieracie. Czy popieracie naszą politykę społeczną w zakresie emerytów, obniżki wieku emerytalnego, czy przywrócicie poprzedni wiek emerytalny? Możecie odpowiedzieć na te pytania. Czy możecie też odpowiedzieć, czy zostawicie obniżone emerytury esbekom i ubekom, czy przywrócicie?” – pytał premier polityków PO.

PAP/RIRM

drukuj