By Ināra Mūrniece tiekas ar Lietuvas premjerministru (32227349026).jpg:Saeimaderivative work: Homo ergaster (talk) - Ināra Mūrniece tiekas ar Lietuvas premjerministru (32227349026).jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58315939

Premier Litwy: Od 15 maja państwa bałtyckie otwierają granice dla swych obywateli

Od 15 maja zlikwidowane będą ograniczenia w podróżowaniu pomiędzy Litwą, Łotwą i Estonią – poinformował w środę litewski premier Saulius Skvernelis po rozmowie z szefami rządów Łowy i Estonii.

„Uznaliśmy, że trzy państwa bałtyckie opanowały szerzenie się koronawirusa. Poza tym, mamy zaufanie do swych systemów opieki zdrowotnej. Dlatego od 15 maja likwidujemy ograniczenia dla obywateli Litwy, Łotwy i Estonii w podróżowaniu pomiędzy krajami bałtyckimi” – oświadczył Skvernelis na Facebooku.

Premier podkreślił, że obywateli państw bałtyckich powracających z innych krajów nadal będzie obowiązywała dwutygodniowa samoizolacja.

„Poddać się samoizolacji będą mogli jednak w swoich krajach” – powiedział szef litewskiego rządu.

Litwa, tak jak inne państwa, w celu zahamowania szerzenia się koronawirusa, w połowie marca przywróciła kontrolę na granicach i zamknęła je dla obcokrajowców.

PAP

drukuj