Prawo i Sprawiedliwość wprowadza zmiany w strukturach partii

Trwają zmiany strukturalne w partii rządzącej. Przebudowie struktur i powołaniu 94 pełnomocników okręgowych towarzyszy decyzja o wyznaczeniu 16 opiekunów województw.

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się na przyszłoroczne wybory parlamentarne. W trakcie ostatniego głosowania, choć partia sięgnęła po większość w Sejmie, to nie zdołała utrzymać kontroli nad Senatem. Stąd właśnie do okręgów senackich dopasowana została nowa struktura ugrupowania. We wtorek decyzje zatwierdził komitet polityczny, który wyznaczył 94 pełnomocników okręgowych.

Pełnomocnikami okręgowymi nie mogą być ministrowie, wiceministrowie, podsekretarze stanu i członkowie prezydiów Sejmu i Senatu – mówił Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

Dlatego w tym gronie są głównie obecni parlamentarzyści partii rządzącej. Komitet polityczny wyznaczył przed pełnomocnikami określone zadania.

Chcemy, żeby funkcja pełnomocnika okręgu nie była dodatkową gwiazdką na partyjnym pagonie, tylko ma to być ciężka, pełnoetatowa, codzienna praca w terenie – zaznaczył Radosław Fogiel, poseł, rzecznik PiS.

W pracę mają zostać włączeni najważniejsi politycy ugrupowania.

Komitet polityczny podjął uchwałę, w której powołano 16 tzw. opiekunów województw. To są osoby, które będą nadzorować przebieg zmian strukturalnych w PiS – tłumaczył Krzysztof Sobolewski.

Wśród 16 opiekunów znaleźli się m.in.: na Śląsku – premier Mateusz Morawiecki, w Małopolsce – była premier Beata Szydło, w woj. warmińsko-mazurskim – wicepremier Mariusz Błaszczak, szef MON. W trakcie komitetu politycznego potwierdzono wybór Radosława Fogla na rzecznika partii. Jego zastępcą będzie poseł Urszula Rusecka. Nową funkcję, zastępcy sekretarza generalnego PiS, obejmie Piotr Milowański.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl