Posiedzenie Sejmu bez projektu PiS dot. minimalnej stawki godzinowej

Sejm nie zajmie się ustawą Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą minimalnego godzinowego wynagrodzenia. Politycy Prawa i Sprawiedliwości domagali się rozszerzenia porządku obrad Sejmu o ten punkt.

Ustawa miałaby wprowadzić minimalną stawkę godzinową na poziomie 12 zł brutto. To samo obiecała także premier Ewa Kopacz, jednak stwierdziła, że w obecnej kadencji Sejmu nie ma już czasu, by zająć się tym projektem.

Poseł Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości zwróciła uwagę, że dziś Polacy otrzymują cztery czy pięć złotych.

– Platforma Obywatelska ma dzisiaj na swoich sztandarach jako hasło wyborcze wyższe wynagrodzenia, a przez wszystkie ostatnie lata wynagrodzenia były zamrażane przez działania koalicji PO-PSL. Ile trzeba hipokryzji i obłudy, żeby w przeddzień wyborów iść i obiecywać Polakom wyższe wynagrodzenia? – pytała poseł Elżebieta Rafalska.

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej w odpowiedzi stwierdziła, że ustawa nie trafiła do konsultacji społecznych, dlatego też nie może być procedowana.

W Polsce obowiązuje jedynie minimalne miesięczne wynagrodzenie na poziomie 1750 zł brutto. W przyszłym roku ma wzrosnąć o 100 zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl