fot. PAP/Vitaliy Hrabar

Prawie 1,5 miliona uchodźców z Ukrainy przekroczyło Polską granicę. SG: zmniejsza się liczba przybywających

Od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło 1,43 miliona osób. W tym czasie na kierunku z Polski do Ukrainy funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili 141 tys. odpraw granicznych – poinformowała dziś na Twitterze Straż Graniczna. Jak dodano, zmniejsza się liczba osób przybywających zza wschodniej granicy do naszej ojczyzny.

W środę do Polski dotarło 117,6 tysiąca uchodźców z Ukrainy. Zmniejsza się liczba osób przybywających.

„Dzisiaj do godz. 7.00 do Polski przyjechało 22 tysiące osób (…). Wczoraj najwięcej osób przekroczyło granicę w Medyce (woj. podkarpackie) – 5 tysięcy osób i w Dorohusku (woj. lubelskie) – 4,7 tysiąca osób – wskazała Straż Graniczna.

We wtorek do Polski funkcjonariusze odprawili 125,8 tys. podróżnych z Ukrainy. W niedzielę 6 marca było ich najwięcej od początku rosyjskiej agresji – wtedy odprawiono 142,4 tys. osób, a w poniedziałek 7 marca 141,5 tys. uchodźców.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1501819429092474882

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl