Koncert charytatywny dla dzieci na Ukrainie

17 kwietnia 2022 roku o godzinie 20.00 rozpocznie się Koncert charytatywny dla dzieci na Ukrainie. W wydarzeniu udział wezmą znakomici artyści z całego świata. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla dzieci na Ukrainie.

Fundacja Kultury i Sztuki we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja podjęła się organizacji Koncertu charytatywnego dla dzieci na Ukrainie. Jolanta Wodiczko, prezes zarządu Fundacji Kultury i Sztuki, w rozmowie z portalem radiomaryja.pl, podkreśliła, że inicjatywa jest przejawem wsparcia społeczności ukraińskiej.

– Patrząc na kryzys humanitarny, jaki obecnie mamy na Ukrainie, gdzie cierpią dzieci, zdecydowaliśmy się zorganizować koncert w ramach solidarności z najsłabszymi mieszkańcami Ukrainy. Zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i zorganizować koncert muzyki wysokiej i zaprosić do udziału najlepszych artystów, między innymi Antonij Baryszewski. Przyświeca nam pomoc bezbronnym dzieciom na Ukrainie. W tym celu Fundacja Kultury i Sztuki zwróciła się do Fundacji Świętego Mikołaja o współpracę przy organizacji Koncertu charytatywnego dla dzieci na Ukrainie. Fundacja Świętego Mikołaja od wielu lat pomaga dzieciom na Ukrainie oraz dzieciom z Aleppo, a także w innych miejscach na świecie. Fundacja Świętego Mikołaja miała swoją świetlicę w Mariupolu. Miejsce to zostało zbombardowane, a przebywający tam podopieczni razem z żołnierzami zabici – powiedziała prezes zarządu Fundacji Kultury i Sztuki.

Podczas Koncertu charytatywnego dla dzieci na Ukrainie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy. Jolanta Wodiczko dodała, że koncert odbędzie się w formie „online”.

– Wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla dzieci na Ukrainie. Zbiórka będzie prowadzona podczas koncertu 17 kwietnia 2022 roku i potrwa do 24 kwietnia 2022 roku. (…) Fundacja Kultury i Sztuki posiada kanał na platformie YouTube, gdzie będzie odbywać się transmisja koncertu, ale można wziąć także w niej udział przez stronę internetową Fundacji Kultury i Sztuki. Podczas transmisji prowadzona będzie zbiórka pieniędzy online, gdzie umieszczony będzie specjalny kod QR, który bezpośrednio przekieruje użytkownika na stronę banku. Możliwość dokonania wpłat będzie także na stronach internetowych obu fundacji. Kwestią organizacji zbiórki zajmuje się Fundacja Świętego Mikołaja, która ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu działań – wyjaśniła prezes zarządu Fundacji Kultury i Sztuki.

Organizatorzy podkreślają, że wsparcie podczas koncertu będzie wyrazem solidarności z narodem ukraińskim.

– Organizatorzy mają nadzieję, że wsparcie międzynarodowej widowni będzie przejawem empatii, wzmocni solidarność z narodem ukraińskim boleśnie doświadczonym przez wojnę, przyniesie pomoc i otuchę niewinnym i najsłabszym – akcentowała Jolanta Wodiczko.

Koncert odbędzie się pod patronatem ks. kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego oraz ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej informacji o Koncercie charytatywnym dla dzieci na Ukrainie można znaleźć [tutaj] oraz [tu] .

Emilia Augustynowicz/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl