fot. PAP/Leszek Szymański

Praga: Premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej rozmawiali nt. sytuacji w Europie w związku z koronawirusem 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Pradze, że w kwestii koronawirusa bardzo ważna jest współpraca na forum Unii Europejskiej. Z inicjatywy Polski odbyło się spotkanie premierów krajów Grupy Wyszehradzkiej, które jest poświęcone obecnej sytuacji w Europie m.in. rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa.

Premierzy Polski, Czech, Węgier i Słowacji rozmawiali o zagrożeniu, a także o działaniach, jakie podejmują w swoich krajach.

Mateusz Morawiecki powiedział, że polski Sejm przyjął specjalną ustawę, która ma usprawnić działanie państwa w przypadku rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Cieszę się, że właściwie wszystkie kraje z grupy V4 mają bardzo podobne podejście. Ja wspominałem kolegom o polskiej specjalnej ustawie, którą Sejm przyjął parę dni temu, i która jest ważna z punktu widzenia efektywności działań, żeby takiemu rozprzestrzenianiu się zapobiegać. Również wymiana doświadczeń w odniesieniu do poszczególnych przypadków, organizacji, instytucji była na pewno bardzo owocna – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Na wniosek naszego kraju w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie ministrów zdrowia z państw Unii Europejskiej. Szefowie resortów będą rozmawiać m.in. o dostawach leków i sprzętu.

W naszym kraju zarejestrowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Wcześniej był w Niemczech.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl