Pracownicy TVP trafią do firmy zewnętrznej

Firma LeasingTeam zwyciężyła w przetargu, w wyniku którego przejmie zatrudnienie czterech grup zawodowych Telewizji Polskiej, w tym dziennikarzy. Umowa ma być podpisana w połowie maja. Była to najtańsza oferta.

Przeciwko outscourcingowi protestują związki zawodowe. Dziennikarze staną się najemnikami – podkreśla Barbara Markowska-Wójcik, przewodnicząca związku zawodowego pracowników twórczych TVP S.A. „Wizja”.

– Nie tylko pozbawić ludzi pracy, ale jak można pozbawić telewizję publiczną dziennikarzy (podstawowy zawód) i przenieść ich do firmy (…) oferującej pracowników najemnych. Dziennikarze stają się w Polsce najemnikami. Ja się pytam, co na to rząd? Co na to premier Tusk? Czekamy na spotkanie z nim już ponad miesiąc. Nas się po prostu lekceważy. Czy my mamy tak, jak rodzice dzieci niepełnosprawnych pójść do Sejmu, rozłożyć łóżka i pikietować? – pyta Barbara Markowska-Wójcik.

Przewodnicząca „Wizji” dodaje, że władze TVP omijają prawo. Przyznaje, że po przeniesieniu pracowników do zewnętrznej firmy, będą oni mogli składać pozwy przeciw TVP.

Do firmy zostaną przeniesieni graficy, montażyści, charakteryzatorzy i część dziennikarzy. Outsourcing ma objąć od 400 do 500 pracowników.

Zgodnie z zapowiedziami wydelegowani pracownicy mają otrzymywać wynagrodzenie w niezmienionej wysokości przez rok, na okres dwóch lat mają mieć zagwarantowane zlecenia z telewizji.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl