Co dalej z pracownikami TVP?

Szóstego kwietnia poznamy rozstrzygnięcie przetargu na przejęcie pracowników Telewizji Publicznej. Do dalszego etapu postępowania dopuszczono trzech z czterech oferentów – poinformował rzecznik TVP Jacek Rakowiecki.

Odpadła firma Gi Group, która jako jedyna przeszła do ostatniego etapu pierwszego postępowania, jednak tuż przed rozstrzygnięciem wycofała swoją ofertę. Przeciwko outscourcingowi protestują pracownicy i związkowcy.

– Dla nas jest to absolutny skandal, żeby w XXI wieku spółka Skarbu Państwa w taki sposób handlowała żywym towarem oraz żeby handlowała ludźmi. W tej chwili odbywa się zwalnianie realizacji twórczej w telewizyjnej agencji informacyjnej. Pozbawiani etatu są realizatorzy wizji i dźwięku z argumentacją, że likwiduje się stanowiska pracy. Kto będzie realizował studia, wizję i dźwięk? Krasnoludki czy może współpracownicy? Do tego bowiem dąży prezes Braun – powiedziała Barbara Markowska – Wójcik, przewodnicząca związku zawodowego pracowników twórczych TVP S.A. „Wizja”.

28 lutego zarząd Związku Zawodowego „Wizja” wysłał list do premiera Donalda Tuska. Napisano w nim, że outsourcing pracowników doprowadzi do demontażu Telewizji Polskiej.

To drugi przetarg na firmę mającą przejąć od 400 do 550 pracowników telewizji publicznej – grafików, charakteryzatorów, montażystów i część dziennikarzy.

Na etatach w spółce ma pozostać ok. 200 dziennikarzy odpowiedzialnych za emisję programów.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl