fot. mon.gov.pl

Pracownicy cywilni MON otrzymają podwyżki

Pracownicy cywilni resortu obrony narodowej otrzymają podwyżki wynagrodzeń. Średnio będzie to o 300 zł z wyrównaniem od 1 stycznia br. – poinformował w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 

Pewnie oczekiwania strony związkowej były wyższe, obracamy się jednak wokół określonych zobowiązań budżetowych – mówił wiceminister obrony narodowej.

Na tym jednak nie koniec, pracownicy cywilni mają również otrzymać jednorazową nagrodę w wysokości 1 tys. zł – dodał Wojciech Skurkiewicz.

300 zł to deklaracja, którą złożyłem stronie związkowej podczas negocjacji. To stało się faktem i te środki finansowe już poszły na konta pracowników. Trzeba zwrócić uwagę, że nie są to jedyne środki finansowe, które otrzymają pracownicy cywilni wojska, bo jest deklaracja związana z nagrodą finansową nie mniejszą niż 1000 zł w przeliczeniu na każdego zatrudnionego, zatem każdy zatrudniony otrzyma taką nagrodę – zwrócił uwagę Wojciech Skurkiewicz.

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiada też, że podejmie starania, by w 2020 r. zaplanowano dla cywilów w wojsku 500 zł podwyżki. Wiceszef MON wskazał też, że po rządach PO-PSL pozostały „gigantyczne” zapóźnienia pod względem płacowym.

Za czasów ministrów Bogdana Klicha i Tomasza Siemoniaka, przez osiem lat – jak mówił Skurkiewicz – pracownicy cywilni wojska dostali podwyżki w wysokości 200 złotych.

RIRM

drukuj