PR chce dymisji J.C. Junckera i jego współpracowników

Prawica Rzeczypospolitej po tzw. Brexicie domaga się, aby przewodniczący Komisji Europejskiej oraz jego współpracownicy podali się do dymisji lub zostali odwołani.

W ocenie polityków Prawicy RP to przewodniczący KE Jean Claude Juncker i jego zastępca Frans Timmermans poprzez swoje działania doprowadzili do rozbicia UE.

Ugrupowanie postuluje podjęcie przez polskie władze aktywnej polityki na rzecz współpracy z krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Winę naruszenia porządku w strukturach wspólnoty europejskiej przez dygnitarzy UE podkreśla Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej.

– Juncker, Timmermans rozbili tak naprawdę Unię Europejską poprzez swoją arogancję, ale również poprzez brak odpowiedzialności politycznej, m.in. w zakresie legalizacji nielegalnej imigracji, ale za to odpowiadają również największe państwa, a przede wszystkim Niemcy i osobiście pani Merkel. Oczekiwalibyśmy dlatego, żeby Polska polityka zagraniczna była bardziej aktywna. Działania państwa polskiego powinny zmierzać w kierunku ścisłej, bardzo daleko idącej współpracy z krajami Europy środkowej – zaznacza Krzysztof Kawęcki.

W czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii blisko 52 proc. obywateli opowiedziało się za wyjściem ich kraju z UE. Frekwencja wyniosła ponad 70 proc.

Tzw. Brexit jest tematem rozmów szefów dyplomacji sześciu krajów założycielskich Unii Europejskiej. Do Berlina przybyli ministrowie Francji, Holandii, Włoch, Belgii i Luksemburga. Na rozmowy zaprosił ich Frank Walter Steinmeier.

RIRM

drukuj