Poznański Marsz dla Życia

Ulicami Poznania pod hasłem „Jeden z nas” przeszedł w niedzielę Marsz dla Życia. Uczestnicy szli w obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Spotkanie rozpoczęło się na poznańskim Placu Wolności koncertami „Arki Noego” oraz „Pinokio Brothers”. Następnie zgromadzeni przeszli ulicami: Solną, Małe Garbary oraz Estkowskiego. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana w katedrze poznańskiej w intencji poczętego życia.

Magdalena Szymczak, rzecznik prasowy KSM archidiecezji poznańskiej podkreśla działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na rzecz obrony życia.

– Zawsze byliśmy za życiem i zawsze włączaliśmy się w inicjatywy, które dotyczyły ochrony życia. Na Uniwersytecie Medycznym również, gdzie istnieje Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podejmowane są działania, które mają na celu poszanowanie życia od samego poczęcia. Ta tematyka zawsze gdzieś była nam bliska. KSM w całej Polsce włącza się w różne działania odnośnie ochrony życia – powiedziała Magdalena Szymczak.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj