fot. pixabay.com

Poznań: lekarz, który miał wyłudzać pieniądze od rodziców za usunięcia migdałów u dzieci, został zatrzymany

Policjanci z Poznania zatrzymali 33-letniego lekarza, który miał wyłudzać pieniądze od rodziców za przeprowadzenie zabiegu usunięcia migdałów u ich dzieci. Zabieg ten jest w rzeczywistości całkowicie refundowany przez NFZ. Lekarz został zatrzymany i usłyszał zarzuty m.in. oszustwa.

O sprawie poinformowała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak wskazała, sprawa miała swój początek kilka tygodni temu.

„Na początku kwietnia policjanci otrzymali sygnał o tym, że w jednym z poznańskich szpitali pracuje lekarz, który może dokonywać oszustw oraz przyjmować korzyści majątkowe w związku z profesją, jaką wykonuje. Śledczy w porozumieniu z prokuratorem postanowili to sprawdzić. Po kilku tygodniach ustaleń, przypuszczenia mundurowych się potwierdziły” – podkreśliła mł. asp. Marta Mróz.

Dodała, że 24 kwietnia na podstawie operacyjnie zebranego materiału dowodowego oraz postanowienia prokuratura, policjanci zatrzymali 33-latka w domu w podpoznańskiej gminie.

Mł. asp. Marta Mróz zaznaczyła, że mężczyzna jest podejrzany o oszustwa swoich pacjentów oraz przyjmowanie i usiłowanie przyjęcia korzyści majątkowych.

„Policjanci ustalili, że pracując w poznańskim szpitalu, wprowadzał ich w błąd co do konieczności uiszczenia częściowej opłaty za wykonanie zabiegu otolaryngologicznego – usunięcia migdałów u dzieci, który w rzeczywistości jest całkowicie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pieniądze w ten sposób uzyskane miał on natomiast przyjmować dla siebie jako korzyści majątkowe” – wskazała policjantka i zaznaczyła, że mężczyzna prowadził taką praktykę bez wiedzy i świadomości swoich przełożonych.

33-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz przyjmowania i usiłowania przyjęcia korzyści majątkowych. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, a także dokonano zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar i kosztów w wysokości ponad 50 tys. złotych.

W ramach czynności procesowych policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną, sprzęt komputerowy oraz gotówkę. Mł. asp. Marta Mróz zaznaczyła, że już na tym etapie postępowania policjanci dotarli do kilku pokrzywdzonych osób, natomiast śledczy przypuszczają, że poszkodowanych może być więcej.

Policja apeluje do osób, które mogły zostać w podobny sposób oszukane przez podejrzanego lekarza, aby zgłaszały się do policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl