Pożar lasu w Hiszpanii, ewakuowano 1000 osób

Co najmniej 1000 osób ewakuowano z powodu pożaru lasu, który wybuchł w niedzielę w pobliżu miasta Alicante na południowym wschodzie Hiszpanii – podały lokalne media.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu telewizji ABC, żywioł objął swym zasięgiem także tamtejszy rezerwat przyrody. Akcję gaszenia pożaru, w którą zaangażowano specjalne jednostki, prowadzono także z powietrza.

Przyczyna jego wybuchu pozostaje na razie niejasna. Jak zauważa agencja DPA, w znacznej części Hiszpanii panują obecnie bardzo wysokie temperatury sięgające 40 st. Celsjusza.

Na początku sierpnia w Galicji na północnym zachodzie kraju doszło do 15 pożarów lasów. Jak wówczas podawano, w ciągu pięciu dni spłonęło łącznie ok. 5,7 tys. hektarów ziemi.

PAP/RIRM/

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl