fot. pixabay.com

Powstaną polsko-ukraińskie programy wsparcia dla ukraińskich kobiet i sierot

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zapowiedzieli w poniedziałek w Kijowie uruchomienie dwóch programów wsparcia. Będą one skierowane do kobiet-żołnierzy uwolnionych z rosyjskiej niewoli oraz dzieci, których ojcowie zginęli na wojnie.

Oba przedsięwzięcia mają być realizowane na Ukrainie i rozpocząć się w ciągu półtora miesiąca. Ukraińskie kobiety i sieroty mają w ich ramach otrzymywać np. pomoc psychologiczną i materialną, w tym mieszkaniową.

Szef KPRM zadeklarował, że Polsce bardzo zależy na tych konkretnych projektach i pomocy, ale również na myśleniu o przyszłości.

– Dzisiaj mamy niezwykły moment w historii Polski i Ukrainy, moment, kiedy nasze kraje są bardzo bliskie sobie, moment, kiedy Polacy i Ukraińcy zbliżyli się do siebie tak, jak nigdy wcześniej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy dzisiaj omówić te założenia, które – zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego – będą realizowane, czyli te dwa programy dobroczynne; jeden – wsparcia dla kobiet-żołnierzy uwolnionych z niewoli rosyjskiej i drugi – program stałej pomocy dla sierot, dla tych dzieci, które straciły swoich ojców zabitych przez Rosjan – mówił Michał Dworczyk.

Minister podał, że szczegóły programów wsparcia dla ukraińskich kobiet i sierot, w tym ich wartość finansowa, mają zostać podane w najbliższych tygodniach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl