fot. pixabay.com

Powrót do szkoły w trybie stacjonarnym

Od 1 września dzieci wrócą do szkół w trybie stacjonarnym. Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podpisał rozporządzenie w tej sprawie. 

To już pewne, od września nauka rozpocznie się w trybie stacjonarnym dla wszystkich uczniów zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

„Od 1 września wszyscy uczniowie i słuchacze będą uczyć się w szkole na zasadach sprzed pandemii. Minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie” – wskazał resort.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1428707431064932356

Uczniowie pracowali w trybie zdalnym przez rok, teraz mają zaległości i braki. Dlatego MEiN będzie realizować program wsparcia dla dzieci i młodzieży po COVID-19. Na ten cel resort przeznaczy 250 mln zł – mówił prof. Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji i nauki.

– Rozpoczynamy naukę, również z tymi zajęciami wspomagającymi, na które zapotrzebowanie przekazały samorządy w 90 proc. Bardzo cieszymy się z tego zainteresowania – wyjaśnił prof. Przemysław Czarnek.

Decyzja o tym, z jakiego przedmiotu będą prowadzone zajęcia, zależy od dyrektora placówki. Ministerstwo zapewni także szkołom potrzebne środki ochrony osobistej, termometry i stacje do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury.

– Wraz z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych przeznaczyliśmy na dodatkowe wsparcie, na środki ochrony i bezpieczeństwo zdrowotne w szkołach, ponad 100 mln zł – powiedział minister edukacji i nauki.

Jeśli będzie taka potrzeba, to w szkołach powstaną punkty szczepień. Nie będzie jednak obowiązkowych szczepień dla uczniów. Ministerstwo nie przewiduje powrotu do zajęć zdalnych. Jednak wszystko zależy od rozwoju epidemii.

– W najbliższej perspektywie czasowej na horyzoncie nawet dłuższym nie przewidujemy żadnych zagrożeń dla nauki stacjonarnej w szkołach – zapewnił szef resortu.

Zgodnie z rozporządzaniem przyszłoroczne egzaminy także odbędą się stacjonarnie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl