Powraca sprawa WSI

Do sejmu powraca pomysł Twojego Ruchu o powołaniu komisji śledczej ds. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i działalności odpowiedzialnego za nią posła Antoniego Macierewicza.

„To gigantyczna hucpa” – podkreśla poseł Bartosz Kownacki w rozmowie z Radiem Maryja. Decyzja czy wniosek będzie procedowany zapadnie już jutro.

Powstanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI i działalności odpowiedzialnego za nią posła Antoniego Macierewicza zależy od poparcia PO, która jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie. Komisja miałaby też przyjrzeć się przyczynom umorzenia pod koniec 2013 r. śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI z 2007 r.

– Oczywiście jest to gigantyczna hucpa. Sprawa jest sprzed siedmiu lat, jest rozstrzygnięta przez prokuraturę. Prokurator generalny nie zdecydował się ostatecznie skierować wniosku o uchylenie immunitetu ministrowi Antoniemu Macierewiczowi. W związku z tym, ta sprawa została jednoznacznie przez prokuraturę zamknięta i wyjaśniona w tym kontekście. Trzeba także pamiętać, że Platforma Obywatelska używa tej sprawy jako przykrywki dla wszystkich skandalicznych wypowiedzi z ujawnionych nagrań. Po raz kolejny jest ona odgrzewana w  momencie, kiedy sytuacja PO jest niewygodna i straszy się w ten sposób Prawem i Sprawiedliwością – powiedział Bartosz Kownacki.

Skład komisji śledczej bezwzględną większością głosów powołuje, wybiera i odwołuje Sejm.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl