Powołano podkomisję mającą zająć się katastrofą smoleńską

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podpisał rozporządzenie, na mocy którego powstanie nowa podkomisja badająca katastrofę smoleńską. Podkomisja będzie działała w ramach Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

W uroczystości powołania nowej podkomisji wzięły udział rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, a także przedstawiciele rządu i wojska.

Minister Antoni Macierewicz powiedział, że katastrofa smoleńska była największą tragedią po II wojnie światowej w dziejach niepodległego państwa polskiego. „Wielkie państwo w jednej chwili zostało pozbawione niemal wszystkich sowich przywódców” – podkreślił szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

– Skala tej tragedii związana była także z tym, jak ówcześni rządzący potraktowali tych, którzy polegli. Jak potraktowali tę tragedię, jak potraktowali zagrożenie państwa polskiego z tego wynikające, jak się z nich naśmiewali, jak ich wyszydzali, jak ich porzucili w najbardziej dramatycznej chwili państwa polskiego, jak się za nimi nie ujęli oddając badanie i śledztwo z tym związane w obce ręce – mówił minister Antonii Macierewicz.

W skład podkomisji badającej katastrofę z 10 kwietnia 2010 roku wejdzie 21 ekspertów i czterech doradców z zagranicy. Pokieruje nią dr Wacław Berczyński. Jego zastępcami będą prof. Kazimierz Nowaczyk i dr inż. Bogdan Gajewski.

W gronie ekspertów z zagranicy znajdą się m.in. prof. Michael Baden – specjalista medycyny sądowej z USA, inż. Glenn Joergenssen – pilot i wynalazca z Danii, a także Andriej Iłłarionow – były doradca prezydenta Władimira Putina.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl