Rosja wezwała Koreę Płn. do rezygnacji z wystrzelenia satelity

Federacja Rosyjska wezwała Koreę Północną do rezygnacji z zapowiedzianego wystrzelenia sztucznego satelity ziemi, wskazując, że mogłoby to doprowadzić do dalszego wzrostu napięcia w Azji Północno-Wschodniej.

Zastrzeżenia wyraził rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Igor Morgułow w rozmowie, na którą został zaproszony do MSZ ambasador Korei Północnej w Rosji Kim Hiun Dzun.

W trakcie rozmowy ,,wyrażono głębokie zaniepokojenie w związku z oświadczeniem o mającym się odbyć wystrzeleniu rakiety nośnej w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Do strony koreańskiej skierowano pilne wezwanie, by powstrzymała się od działań mogących doprowadzić do dalszej eskalacji napięcia w regionie Azji Północno-Wschodniej” – głosi komunikat MSZ.

Korea Północna powiadomiła we wtorek agendy ONZ, iż planuje wystrzelenie rakiety nośnej z ,,satelitą do obserwacji Ziemi” w czasie między 8 i 25 lutego. Zapowiedź spotkała się z ostrą reakcją Pekinu, Tokio, Seulu i Waszyngtonu. W środę rosyjskie MSZ wydało oświadczenie, w którym dano wyraz ,,głębokiemu zaniepokojeniu” planami Pjongjangu i zarzucono Korei Północnej, że ,,demonstruje oburzający brak poszanowania powszechnie uznanych norm i prawa międzynarodowego”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl