Poszkodowani w aferze GetBack spotkali się z rządem

Osoby poszkodowane w aferze GetBack spotkały się w czwartek z przedstawicielami rządu. Rozmowy w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zorganizował Rzecznik Finansowy.

Prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A. Artiom Bujan poinformował, że przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymał pismo z dziewięcioma propozycjami rozwiązań. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że poszkodowani domagają się przyspieszenia pracy prokuratury.

– Prokuratura zaczęła stawiać zarzuty oszustom-bankierom, którzy wciągali ludzi w te obligacje. Postawienie zarzutów, zabezpieczenie majątku na korzyść pokrzywdzonych. Proszę pamiętać, że obligatariusze, ci, którzy nabywali obligacje nie bezpośrednio w GetBack, a przy pomocy m.in. Idea Bank, mają status osób pokrzywdzonych. Przyspieszenie, żeby zabezpieczyć majątek, ponieważ nic nie odzyskamy – mówił prezes Bujan.

Poszkodowani chcą też przyspieszenia prac nad projektem ustawy dot. odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych przez resort sprawiedliwości.

Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow poinformowała z kolei po obradach, że zamierza spotkać się z instytucjami, które zajmowały się dystrybucją obligacji spółki GetBack i zapytać ich, jak zamierzają zrekompensować nabywcom obligacji poniesione straty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl