Posłowie PiS apelują do senatorów, aby jak najszybciej zajęli się ustawą dot. ASF

Posłowie PiS zaapelowali do senatorów, aby jak najszybciej zajęli się specustawą dotycząca zwalczania ASF i potraktowali ją poważnie. Projekt przepisów w trybie pilnym wnieśli w tym tygodniu politycy PiS. Dziś specustawą po II czytaniu w Sejmie zajmowała się komisja rolnictwa. Głosowanie nad projektem ma się odbyć w planowanym na dziś bloku głosowań.

Szef sejmowej komisji rolnictwa, poseł PiS Robert Telus powiedział na konferencji prasowej, że prace nad tymi przepisami są prowadzone szybko, bo ustawa jest bardzo potrzebna hodowcom, rolnikom i wszystkim Polakom w walce z ASF.

Politycy PiS z sejmowej komisji rolnictwa zaapelowali do senatorów, aby jak najszybciej zajęli się ustawą, kiedy trafi ona do Senatu.

Apelujemy do marszałka Senatu, aby również potraktował tę ustawę bardzo poważnie, aby nie zgłaszać poprawek w Senacie, aby nie przedłużać wejścia w życie tej ustawy, aby uchwalić (ją) na najbliższym posiedzeniu Senatu. Apeluję do wszystkich senatorów, wszystkich ugrupowań i tych z PO, a może przede wszystkim PSL, bo mamy wrażenie, że oni rozumieją nas, że ta ustawa musi wejść szybko w życie. Apelujemy, aby poparli tę ustawę w Senacie, abyśmy mogli wprowadzić ją bardzo szybko – wskazywał Robert Telus.

Projekt specustawy ws. ASF zakłada m.in zakaz blokowania polowań czy odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, pograniczników i żołnierzy, a także możliwość budowy niecek dezynfekcyjnych bez pozwoleń.

Procedowane regulacje krytykuje część opozycji i tzw. pseudoekolodzy.

 

PAP/RIRM

drukuj