fot. Tomasz Strąg

Poseł K. Jurgiel zapowiedział program ożywienia małych miast

Krzysztof Jurgiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział wdrożenie programu ożywienia małych miast. Zwiększona wysokość unijnych środków przeznaczonych dla małych miejscowości ma przyczynić się do ich rozwoju.

Chcemy skierować więcej pieniędzy do mniejszych miast – mówił w Goniądzu Krzysztof Jurgiel, kandydat Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu. Program ożywienia małych miejscowości ma poprawić życie mieszkańców.

Sprawa pozarolniczych miejsc pracy to jeden z tych celów, który chcemy realizować w nowej perspektywie finansowej, bo bez zatrudnienia, które przynosi wyższe dochody, życie mieszkańców jest gorsze. Musimy dążyć do tego, aby to się rozwijało – wskazał Krzysztof Jurgiel.

Środki przyczynią się także do ogólnej modernizacji oraz rozwoju infrastrukturalnego obszarów wiejskich i małych miast.

Drogi potrzebują dodatkowego wsparcia i myślę, że tutaj takie wsparcie z roku na rok będziemy – w miarę możliwości – dostarczać – podkreślił Grzegorz Dudkiewicz, burmistrz Goniądza. 

Unijny budżet zostanie podpisany wiosną przyszłego roku. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że jego wysokość będzie najwyższa od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl